Winnica Silesian Dolnosielskie i Mau Maria – dwa wina na lato z Lidla

Winnica Silesian Dolnosielskie

Żar leje się z nieba. Oprócz zaś żaru płyną potoki z ciężkich chmur. W tę tropikalną nieco aurę sięgamy po wina lekkie, odświeżające i przede wszystkim białe. Dziś mam dla Was dwie takie propozycje z Lidla: Winnica Silesian Dolnosielskie i Mau Maria Vinho Verde. 

Tym razem markety i dyskonty trafiły z ofertą win białych w pogodę i mamy na półkach sporo lekkich win przeznaczonych do letniej konsumpcji. Biedronka ma całkiem niezłe Vinho Verde, jest nowozelandzki samograj – Greyrock w kliku odsłonach. Także jest czym zaspokoić pragnienie, nawet, gdy do enoteki daleko. 

Lidl z kolei w ostatnim czasie na półki wstawił trochę letnich butelek, z których miałem okazję spróbować dwóch. Jedno to Mau Maria Vinho Verde, drugie zaś to powrót Dolnosielskiego z Winnicy Silesian, ale z nową szatą graficzną i w nieco innym składzie użytych gron. 

Mau Maria Vinho Verde to proste, lekuchne, lekko perliste verde o aromatach cytrusów, zielonego jabłka i takimż smaku, cukier resztkowy jest wyraźny, ale nie zaklejający, bo kwasowości też jest niemało. Wino prościutkie, bez wielkich ambicji, ale schłodzone do 8 stopni da się przyjemnie wypić zamiast aperola czy lemoniady. Za 14,99 zł  wszak nie spodziewamy się wielkich doznań, co nie? 82 punkty

Winnica Silesian Dolnosielskie

Winnica Silesian Dolnosielskie to, jak w przypadku poprzedniej edycji, wino nierocznikowe, czyli mieszanka win z różnych roczników. Tym razem użyto odmian Seyval Blanc, Souvignier Gris, Johanniter, Riesling, Solaris. Wino jest jest bardzo świeże, liściaste i cytrusowe, są jabłka, może limonka – dzieje się dużo i aromatycznie. W ustach spore ciało jak na tak niski alkohol, jest trawiasta zieloność, jabłka z pestką, żółty grejpfrut. Spory cukier resztkowy ładnie skontrowany świeżym kwasem, ale zgadzam się z opisem Lidla a nie producenta –  to wino półwytrawne. Zrobiło dobre wrażenie i jest chyba lepsze, niż poprzednia edycja. Zmieniła się też etykieta. Cena 49,99, punktów 86

Wina otrzymałem do degustacji od Lidl Polska. Są one dostępne w sklepach stacjonarnych do 24 lipca bądź do wyczerpania zapasów.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.