Boutique Konesera – nowe życie Vins de France, repeta z musiaków i rabat na wino

Boutique Konesera

Pamiętacie sklep Vins de France z ulicy Polnej w Warszawie? No to niestety od maja już nie istnieje. Ale jest też dobra wiadomość. Piotr Klimczyk, który był odpowiedzialny za projekt, niedawno otworzył w Galerii Północnej nowy punkt „Boutique Konesera”. Obok świetnej selekcji win z Francji (z czego słynęło Vins de France), znaleźć tam wina z innych zakątków świata (co akurat jest nowością).

Niedawno Piotr postanowił przedstawić część swojego portfolio. Zrobił to bardzo dokładnie, dlatego będę je prezentował w częściach, bo naprawdę warto się z nim zapoznać. Dziś w pierwszym rzucie przyjrzymy się winom musującym, na które do końca tygodnia, na hasło „Zdegustowany”, dostaniecie 10% zniżki. Warto więc skoczyć na Białołękę.

Ambo Secco Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore D.O.C.G. Brut to zaskakująco kupaż Glery (90%), Chardonnay i Pinot Nero (po 5%). Delikatnie słodkie (8 gramów), gruszkowe, kremowe i miękkie wino. Brakuje nieco świeżości, ale broni się ładną fakturą i wysokim faktorem pijalności. 87 punktów za 65 zł.

Domaine Moutard Crémant de Bourgogne Brut LesVignolles jest czystym Chardonnay z jednej, 1,5-hektarowej parceli. W nosie kruszonka z tarty cytrynowej, owoce tropikalne, szczypta przypraw i śmietanki. W ustach kremowe, bardzo kredowe, z ożywczym kwasem i całkiem bogatą materią. Smaczne. 87 punktów za 89 zł.

Domaine Moutard Crémant de Bourgogne Brut jest kompozycją Pinot Noir, Chardonnay i Aligoté (48%, 48%, 4%), która ma w sobie nutę palonego masła, przypraw korzennych, pieczonego jabłka i cytrusów. Na podniebieniu bardzo gęste, drobne bąbelki, kremowość, pestka czerwonego owocu, czerwona porzeczka. W finiszu ładne, czyste odczucie maliny. Proste i precyzyjne o zdecydowanym owocowym charakterze. 88 punktów za 79 zł.

Deliance Père et Fils Crémant de Bourgogne Brut Reserve i znowu czyste Chardonnay o mocnym, złożonym bukiecie pełnym aromatów tostów, masła, śmietanki i cytrynowego placka. W ustach bardzo bogate, eleganckie, wino o dużej klasie i głębi, pełne, kremowe, skontrowane genialnie zbalansowaną kwasowością. Niejeden szampan pozazdrościć może złożoności i elegancji. Hit! 92 punkty za 79 zł.Deliance Pere et Fils Crémant de Bourgogne Brut Reserve

Deliance Père et Fils Crémant de Bourgogne Rosé Brut jest mieszanką Pinot Noir i Chardonnay to czerwone owoce, jak porzeczka i malina, do tego orzech i tost. W ustach super pijalne, porzeczkowe, może nawet z nutą lekko ugotowanej truskawki, z dynamiczną kwasowością, odświeżające ze świetną, poważną migdałową goryczką w finiszu. 90 punktów za 79 zł.

Champagne de Lincé Comtesse Danielle Brut to kompozycja 65% Pinot Meunier i 35% Pinot Noir wdzięczy się aromatem bezy cytrynowej, delikatnego tostu i pieczonego jabłka. Na podniebieniu miękkie, kremowe, może trochę bez zęba i werwy, ale za to eleganckie i całkiem głębokie. Trochę taki starszy pan w kapeluszu i laseczką. 87 punktów za 110 zł.

Champagne J-M Seleque Solessence Brut Rosé jest kupażem 45% Chardonnay, 40% Pinot Meunier i 15% Pinot Noir. Tutaj w nosie więcej jest pieczonego jabłka do tego placek wiśniowy i kredowa mineralność. W ustach  dużo świeżości i niemało przestrzeni, soczysty owoc i może nieco zbyt duże, nachalne bąbelki, ale ogólnie jest apetyczne i bardzo rześkie (ledwie 6 gramów cukru). 88 punktów za 157 zł. Boutique_Konesera_Champagne J-M Seleque Solessence Brut Rosé

Oprócz tego były też szampany z domu Moutard, o których pisałem mniej więcej rok temu, które bardzo polecam. Szczególnie doskonałe Cuvée des 6 Cepages 2008, które od ostatniej degustacji chyba nabrało jeszcze więcej szlachetności i złożoności. Może to być też doskonały prezent dla winnego freaka – w końcu szampan z sześciu odmian to rzadkość.

Degustowałem na zaproszenie importera oraz winebaru Winsky.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.