Quinta do Regueiro Alvarinho Reserva Vinho Verde Monção e Melgaço 2020

Quinta-do-Regueiro-Alvarinho-Reserva

Intensywne i całkiem złożone Alvarinho z najlepszego dla tej odmiany zakątka Portugalii. W aromatach wyczuwalne kwiaty pomarańczy, zielone jabłka, melon, odrobina wosku, białego pieprzu i kardamonu od dojrzewania na osadze, nad którymi unosi się delikatna słona mgiełka. Na podniebieniu średnio zbudowane, dominuje wysoka kwasowość zielonego jabłka, wsparta pieprzno-słoną mineralnością. W smaku zielone jabłko, melon, grejpfrut a w finiszu lekki mentol, sól i szczypta goryczki. Bardzo dobra robota. 

Nazwa: Quinta do Regueiro Alvarinho Reserva Vinho Verde Monção e Melgaço 2020
Kraj pochodzenia: Portugalia
Region: Vinho Verde, Monção e Melgaço
Typ: białe, wytrawne
Szczepy: Alvarinho
Importer: Portugal Vineyards
Cena: 8 EUR
Ocena: 89 punktów
Źródło: nadesłane do degustacji

2 komentarzy

  1. Jakie różnice widzisz w samym regionie Vinho Verde wśród producentów? Czy jest jakiś, który szczególnie się odznacza? Zmierzam też do pytania czy wystrzegać się jakiegoś producenta z tego regionu, który tylko udaje, że ma wina biodynamiczne? Czytałem o https://vinify.pl/czytaj-o-winie/producenci/aphros-wine i zachwalają, ale jeżeli chcę odbyć szerszą podróż to wolałbym zamówić od kilku producentów. Których polecasz? Dziękuję za pomoc

    1. Zdecydowanie polecam Soalheiro i Anselmo Mendesa – to bez wątpienia najlepsi producenci Vinho Verde. Do tego, na południu, tuż na Douro (tak, tak, tam też rozciąga się VV) polecam Quinta de Covela http://zdegustowany.com/2017/09/25/quinta-de-covela-vinho-verde-znad-douro/ Aphros to też bardzo ciekawy producent. Warto Quintas do Homem, Quinta da Lixa, Quinta do Regueiro, A&D Wines.
      Nie wiem, kto udaje biodynamika – ciężko to udawać, bo to jest certyfikowane. Poza tym nie znam żadnego biodynamika z VV. Albo nie pamiętam, że ktoś biodynamikiem jest.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.